blog, camping doplňky

Proč cestovat v mini dodávce a jaké výhody to přináší?

29.12.2018

Proč cestovat v mini dodávce a jaké výhody to přináší?

Ani malý ani velký tak akorát pro vyznavače aktivního životního stylu. Tak to je náš slogan, který to vystihuje poměrně přesně. Cestování v mini dodávce je hlavně o volnosti pohybu ať už se vydáme kamkoliv, vezeme sebou vše potřebné, i když se to na první pohled nezdá je tomu tak. Naše dlouholeté zkušenosti načerpané za více jak 30 let cestování hovoří za vše. Pokud kempujeme, převážně trávíme čas mimo auto a to pak využíváme hlavně na přenocování. Možnost si udělat snídani, kafe, ohřát oběd to vše se nechá i při běžném přesunu třeba na parkovišti. Lépe vybavená auta mají nezávislé topení, dají se tak využívat po celý rok.

Kompaktní rozměry auta prakticky neomezují, při projíždění městem, při parkování nemusíme hledat místo na(kamion). Zaparkujeme i v podzemních garážích. Pokud se rozhodneme pro přespání na divoko i když málo kde je to v evropských zemích dovoleno, rozhodně nejsme tak nápadný, a jednu noc nám to většinou projde. Cestovní rychlost není ničím omezena a odpor vzduchu je nižší, tomu odpovídá i úspora paliva oproti velkým obytným autům a to mnohdy až o polovinu. Nižší poplatky na dálničních mýtech. Takový typ cestování je hlavně určený pro dvě osoby, i když mladá rodina s menším dítětem, nebude mít žádný problém.

Tak proč to nezkusit. Totiž jak jednou vyzkoušíte výhody cestování mini dodávce těžko už budete měnit. Je to segment, který se hodně rozrůstá a získává na stálé větší popularitě.

údržba karavanů
servis, montáž camping doplňků, obytné boxy,