blog, camping doplňky

Proč si pořídit nezávislé topení?

25.12.2018

Proč si pořídit nezávislé topení?

Ne jenom v zimě se hodí. Nezávislé topení Vám prodlouží kempovací sezónu prakticky po celý rok. Je jedno kdy se vydáte na cestu je li teplo nebo zima, vy budete mít vždy komfortní teplotu.

Jak to funguje?

Nezávislé topení je zařízení, které je schopné ohřívat vzduch, případně motor vozidla nezávisle na jeho chodu. Srdcem každého takového topení je spalovací komora do které je pomocí ventilátoru vháněn spalovací vzduch, který je míchán s motorovou naftou přiváděnou z nádrže vozidla pomocí výkonného palivového čerpadla. Směs vzduchu a paliva se zapaluje pomocí žhavící tyčinky a spaliny jsou odváděny výfukovým systémem. Ohřívaný vzduch je pomocí ventilátoru přiváděn do obytného prostoru.

Pro bezproblémový chod nezávislého topení výrobci doporučí jeho občasné uvedení do provozu i v letních měsících. Například výrobce Webasto svým klientům doporučuje spuštění topení jedenkrát až dvakrát za měsíc po celý rok. Navíc topení nabízí v letních měsících možnost nezávislého větrání.

Montáž

Pokud je topení odborně namontováno,je jeho provoz naprosto nehlučný, nebo jen minimálně. Teplovzdušné topení o výkonu 2 KW spotřebuje za noc max. 2 litry paliva, v závislosti na tepelných ztrátách. Doporučuji montovat společně s tepelnou izolací vozu a spotřeba paliva klesne až o polovinu a topení nebude tak často zapínat.

údržba karavanů
servis, montáž camping doplňků, obytné boxy,