blog, camping doplňky

Trochu té historie

06.12.2020

Trochu té historie aneb, jak to všechno začalo

V roce 1998 jsem založil truhlářskou firmu, která se postupem času stala úspěšnou, a to zejména v oblasti výroby nábytku na zakázku. Po celou dobu své praxe se snažím být o krok napřed před konkurencí, a proto sleduji moderní trendy ve světe a nové technologie při výrobě a zpracování nábytku. Udržet krok s rychle se rozvíjejícím trendem ve výrobě moderního nábytku není jednoduché a mimo jiné to obnáší i nutnost přenosu výroby na vyspělé, počítačem řízené CNC stroje, které jsou v našem provozu již samozřejmostí.

Psal se rok 2010, kdy jsem se rozhodl využít své praxe a přestavět první dodávku na obytnou. Bylo to v době, kdy jsem objížděl motokrosové závody jen tak v obyčejné plechové dodávce a pomalu jsem pociťoval nutnost vybudovat komfortnější zázemí. Nutnost řešení byla o to naléhavější, když jsem chtěl k tomuto krásnému sportu přivést i svého syna. První obytná vestavba, která vznikla v naší dílně, byla obytným speciálem nejenom pro motokrosové závody, neboť jak se později ukázalo, byla výborným společníkem, jak na běžné výjezdy tak i na dovolené.

Za uplynulých deset let jsem se přestavbám věnoval spíše okrajově a zaměřoval se spíše na výrobu speciálních obytných vozidel pro motoristické sporty. Postupem času přibývalo zákazníků, kteří projevili zájem o výrobu obytné vestavby a to tak, že výroba obytných vozidel začala převládat nad výrobou nábytku, a proto vznikla rodinná firma BIRD box s.r.o.

V současné chvíli se věnuji již naplno přestavbě dodávek na obytná vozidla. Ve své praxi využívám i zkušeností, které jsem převzal od svého otce, který úspěšně stavěl obytné karavany již v letech 1980. Výroba obytných vestaveb je pro mě koníčkem a prací zároveň. Díky zájmu o výrobu obytných vestaveb se tak dostávám zpátky na začátek, kdy jsem jako malý kluk trávil dlouhé hodiny v dílně se svým tátou. Není nic hezčího než mít práci koníčkem.

Naše firma spojuje 40leté zkušenosti v oblasti karavaningu a technologie moderní doby. Využíváme získané zkušenosti při výrobě moderního nábytku a spojujeme je s moderní technologií při výrobě obytných aut. Klademe velký důraz na výběr kvalitních materiálů a řemeslné zpracování pro co nejdelší životnost našich přestaveb. Při cestování v námi vyrobených vestavbách si jízdu užijete a určitě Vás nebude rušit zvuk vrzajících a skřípajících plastových dílů tak, jak je zvykem u průmyslově vyráběných obytných přestaveb. Snažíme se pro Vás vybírat jen moderní a kvalitní materiály. 

Foto z výroby karavanů, historie naší rodinné firmy sahá do roku 1980

údržba karavanů
servis, montáž camping doplňků, obytné boxy,